Що потрібно для підключення домашнього інтернету та які є варіанти?

домашній інтернетЗараз домашній інтернет є необхідною і важливою частиною нашого повсякденного життя. З його допомогою ви можете спілкуватися з друзями та сім’єю, знаходити корисну інформацію в онлайні, працювати, відпочивати, слухати музику, переглядати фільми та багато іншого. У статті розглянемо основні етапи підключення та різновиди домашнього інтернету.

Алгоритм підключення

Все починається із вибору провайдера, що пропонують безлімітний домашній інтернет серед десятків відповідних компаній на ринку. У принципи, всі послуги плюс-мінус однакові, тому тут важливо враховувати:

  • Стабільність з’єднання.
  • Швидкість передачі даних, що надається.
  • Вартість послуг при підключенні та оплаті за місяць.

Далі потрібно визначитися з типом підключення…

Варіанти підключення домашнього інтернету

1. Дротовий інтернет. Дуже популярний метод. Виконується через провідне з’єднання, тобто. спеціальний мережевий кабель, який провайдер заводить у вашу квартиру, будинок чи офіс. Основні переваги — стабільність + надійність, а також максимальна швидкість передачі даних. Якщо вам важливі ці параметри, цей варіант слід розглядати в першу чергу.

Слід зазначити, що для цього напрямку є кілька технологічних рішень, що дають змогу реалізувати підключення. З нових цікавих варіантів – спеціальна технологія gpon яка використовує оптичний кабель і дозволяє мати доступ у мережу незалежно від наявності електроенергії, тобто він може працювати від джерела безперебійного живлення. На сайті компанії briz.ua знайдете більше інформації про це.

2. Є також бездротовий інтернет. Реалізується за технологією Wi-Fi. Тут потрібно буде мати спеціальні бездротовий маршрутизатор, який передаватиме сигнал інтернету повітрям.

Найочевидніший плюс – це мобільність, оскільки ви можете підключатися до інтернету з різних куточків вашої квартири/офісу, не обмежуючись проводами. Також цей вид підключення дає можливість підключати одночасно кілька девайсів, що особливо зручно для сімей чи груп людей.

3. Третій варіант – мобільний інтернет. З розвитком смартфонів і планшетів користувачів мобільного інтернету стає дедалі більше, оскільки це дуже просто. Для його використання необхідно мати мобільний телефон або планшет із підключенням до мережі.

Головна перевага тут – доступність. Ви можете підключитися до глобальної мережі в будь-якому місці, де є стільниковий зв’язок. Як домашній інтернет використовується не так часто, але в дорозі або в поїздках він дуже часто рятує і дозволяє залишатися на зв’язку.

домашній інтернет

Заявка на підключення та обладнання

Наступним кроком є створення заявки на підключення у вибраного вами провайдера. Це можна зробити через офіційний сайт компанії або за телефоном. У другому випадку ви зможете поспілкуватися з менеджером наживо та вирішити важливі для себе моменти. На сайті, як правило, є стандартна форма, в якій ви можете вибрати відповідний тариф, час встановлення та вказати контакти.

У 99% випадків провайдери надають вам необхідне обладнання для підключення. Тут обов’язково буде роутер, за допомогою якого створюється домашня мережа з підключенням різних пристроїв. Крім того, може знадобитися модем або інше спеціалізоване обладнання в залежності від типу підключення.

Встановлення та налаштування

Після подання заявки провайдер зв’яжеться з вами для встановлення та налаштування інтернету. Фахівці провайдера приїдуть до вас додому, встановлять необхідне обладнання та налаштують з’єднання. Важливо дотримуватись інструкцій фахівців, щоб забезпечити стабільну роботу інтернету.

Загалом у цьому питанні немає нічого складного, важливо лише старанно підійти до вибору провайдера, оскільки від цього може залежати стабільність та швидкість підключення до інтернету. Що стосується технологій, то тут кілька варіантів реалізації завдання і вибір потрібно робити виключно виходячи з ваших потреб: мобільність і зручність, гнучкість, максимальна швидкість і т.п.